x

 DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN DİKKATİNE !
Covid-19 korunma tedbirleri ve kargo firmalarındaki KOTALI mal alım sebebi nedeniyle 15 güne varan geçikmeler yaşanmaktadır. 
Lütfen geciklemeleri göz önünde bulundurarak sipariş veriniz. Gecikmelerden dolayı özür dileriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. 
SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ..

ARALIK AYI İTİBARİ İLE SATIŞLARIMIZ BAŞLAYACAKTIR.

KOCAYEMİŞ DAĞ ÇİLEĞİ FİDANI

25,90 TL
ARALIK AYI İTİBARİ İLE SATIŞLARIMIZ BAŞLAYACAKTIR. Stoklara düşünce haber ver
Paylaş:
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
  • Tavsiye Et
  • Resimler
  • KOCAYEMİŞ DAĞ ÇİLEĞİ FİDANI ÖZELLİKLERİ

    Kocayemiş dağ çileği çalı türüdür.5-10 metre boylarındadır. Tüysüz, üst yüzü parlak yeşil, alt yüzü daha açık yeşil, kenarları testere dişli, uçları sivri ve derimsi bir ayaya sahip yaprakları vardır. Çiçekler beyaz renkli, uç kısımları yeşilimsi, salkım halinde toplanmışlardır. Meyveleri küre biçiminde, 1–2 cm çapında, yüzeyi pürtüklü, önceleri yeşilimsi, olgunlukta ateş kırmızısı veya portakal rengindedir.4-5 tohumlu etli bir meyvesi vardır. Meyveleri toplanmazsa 1 sene boyunca bitki yeni meyveler verene kadar dalında kalabilmektedir.Türkiye'de Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgesindeki makilerle birlikte bulunur. Kocayemiş hem bahçeleri yeşillendirir; hemde meyveleri vitamin kaynağıdır. Yeşil yaprakları, salkım halindeki çiçekleri ve uzun süre bitki üzerinde kalan göz alıcı kırmızı meyvelerinden dolayı park ve bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Meyveleri taze olarak da yenilmesine rağmen, genellikle; Reçel, marmelat, jöle hatta parfüm yapımında kullanılır.Ayrıca yaprakları kanamayı durdurucu, idrar yolları için antiseptik olarak, yüksek tansiyon ve diyabet gibi konularda da faydalı olduğu bilinmektedir.  

    Yüzlerce fidan çeşidini bünyesinde bulunduran fidanlik.com.tr adresinize teslim fidanı çeşitleri ve %100 müşteri memnuniyeti garantisi sunmaktadır. Seçim yaptığınız ürünleri güvenli alışveriş seçeneği ve hızlı kargo gönderimi ile ne kısa zamanda adresinize ulaştıran fidanlik.com.tr alanında lider firmalar arasında bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.