DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN DİKKATİNE !
Covid-19 korunma tedbirleri ve kargo firmalarındaki KOTALI mal alım sebebi nedeniyle 15 güne varan geçikmeler yaşanmaktadır. 
Lütfen geciklemeleri göz önünde bulundurarak sipariş veriniz. Gecikmelerden dolayı özür dileriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. 
SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ..

PEDRO CEVİZ FİDANI

24,90 TL
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • PEDRO CEVİZ FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Pedro cevizi yerli çeşitlere nazaren 10-15 günden sonra yapraklanmaktadır. Dalları genel de yatay ve aşağıya doğru gelişir. Pedro budaması çok zor bir çeşittir. Bakteriyel ve mantari hastalıklara dayanıklıdır. İç ceviz ağırlığı 5-6 gr, iç oranı %47, açık renkli iç ceviz oranı ise %85’dir. Meyvesi orta büyüklükte olan bir ceviz çeşididir. Kabuk yapışması zayıftır. Geç çiçek açtığı için don olaylarından etkilenmeyen ve bu sayede de verimi yüksek olan Pedro cevizi genel de ticaret amacı ile düşünülen yerlerde tozlayıcı görevinde kullanılmaktadır. Pedro cevizi oldukça verimlidir ve uzun süre depolanabilir özelliktedir. Yüzlerce fidan çeşidini bünyesinde bulunduran fidanlık.com.tr adresinize teslim fidanı çeşitleri ve %100 müşteri memnuniyeti garantisi sunmaktadır. Seçim yaptığınız ürünleri güvenli alışveriş seçeneği ve hızlı kargo gönderimi ile ne kısa zamanda adresinize ulaştıran fidanlık.com.tr alanında lider firmalar arasında bulunmaktadır.

  Cins : CEVİZ.

  Çeşit : PEDRO.

  Çiçeklenme Zamanı : Geç Dönem.

  Ağaç Özelliği : Yarı kuvvetli ve yayvan gelişir.

  Meyve İriliği : Orta İri.

  Meyve İçi : İç rengi beyaz. Kabuk iç randımanı %47.

  Meyve Kabuğu : Kabuk ince, kabuktan kolay ayrılır.

  Meyve Şekli : Oval ve az pürüzlüdür.

  Meyve Kalitesi : Kaliteli.

  Tozlayıcılar : Frenguette.

  Hasat Zamanı : Eylül. Rakıma göre de değişiklik gösterir.

  Depolama Süresi : Uzun süre depolanabilir.

  Diğer Özellikleri : 900 m rakıma kadar dikilebilir. Yan sürgünlerin neredeyse tamamında meyve verir. Çok meyve verdiği için yavaş gelişir bu yüzden bodur ceviz denilmektedir. Ticari bahçelerde tozlayıcı kullanılsa da kendi kendine verimlidir. Diğer çeşitlere göre daha alçak ve yuvarlak ağaçlar oluştururlar. Bu yüzden ev bahçelerine tek başına dikilebilir. Yaş ve kuru olarak tüketülebilir.

   

   

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.