x

 DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN DİKKATİNE !
Covid-19 korunma tedbirleri ve kargo firmalarındaki KOTALI mal alım sebebi nedeniyle 15 güne varan geçikmeler yaşanmaktadır. 
Lütfen geciklemeleri göz önünde bulundurarak sipariş veriniz. Gecikmelerden dolayı özür dileriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. 
SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ..

Sık Sorulan Sorular
 • Sık Sorulan Sorular

  Müşteri hizmetleri sayfamıza hoşgeldiniz.

  Alışverişinizin her aşamasında , kendinizi güvende hissedebilmeniz için en çok merak edilen konuları ve sıkça sorulan soruları size yardımcı olabilmek amacıyla aşağıda listeledik.

  Farklı sorularınız için , whatsapp destek hattımızı kullanabilirsiniz.

  Açık Köklü ve Tüplü Fidan Ne Demektir ?

  Açık köklü fidan , kökleri hava ile temas halinde olan torf , toprak vb. içinde olmayan fidandır. Açık köklü fidanlar araziden kış aylarında fidan uyku dönemindeyken sökülür ve nakliyesi yapılır. Bu ssüreçte kökleri uzun süre rüzgara maruz bırakmamaya özen gösterilmelidir. En sağlıklı bahçe dikimleri için açık köklü fidan dikimi retcih edilir.

  Tüplü fidan ise poşet içerisinde dikili fidan demektir. Poşetin içerisinde konulan toprağın hacmine göre 2 litre tüplü ve 4 litre tüplü diye adlandırılırlar. Tüplü fidanlar yılın 12 ayı dikilebilir.

   

  Sipariş Ettiğim Ürün Stoklarda Yoksa Ne Yapılır ?

  Sitemizde satışa sunulan ürünlerin stok durumlarını devamlı olarak kontrol etmemize rağmen , bazı durumlarda , sipariş edilen ürün , stoklarda kalmayabilir. Bu gibi durumlarda , müşterilerimize konu hakkında bilgi verip , alternatif ürünler önermekte yada ödemesini iade etmekteyiz.

   

  Göndereceğiniz Fidanların Boy ve Kalınlığı Ne Kadar ?

  Fidanlarımız boy ve kalınlıkları  çeşit ve cinse göre değişmektedir. Gönderilen fidanların 50 cm – 100 cm ve üzeri kalınlığı parmak kalınlığındadır.

   

  Fidan Hangi Mevsimde Dikilir ?

  Açık kökü fidanların dikim zamanı Aralık ayı başında fidanların yaprağını dökmesiyle beraber başlar. Genel de Mart ayı sonuna kadar dikim yapılabilir. Eğer fidanlar soğuk bir bölge de gömüde tutuluyorsa veya soğuk hava deposunda bekletiliyorsa Nisan ayı sonuna kadar da dikilebilir. Tüplü ve saksılı fidanlar ise yılın her döneminde dikilebilir. Sadece yazın sıcak günlerde dikilmiş ise sulama daha sık yapılarak fidanın daha çabuk adapte olması sağlanır.

   

   

   

   

   

  Alacağım Fidan Açık Köklü Mü Yoksa Tüplü Mü Geliyor ?

  Sitemizde hem açık köklü hem de tüplü fidanların satışı yapılmaktadır. Sertifikalı  meyve fidanları kategorisindeki tüm ürünlerimiz tüplü / saksılı olarak gelmektedir. Sertifikalı açık köklü meyve fidanları kategorisindeki tün ürünlerse açık köklü olarak gönderilmektedir. Açık köklü fidan dikiminin yapılamayacağı dönemlerde ise iki kategorideki tüm fidanların açık köklü yazan fidanlar da tüplü olarak gönderilmektedir.

   

  Kapıda Ödeme Yapmak İstiyorum ?

  Maalesef firmamız prensip gereği kapıda ödeme sistemi ile çalışmamaktadır.

   

  Fiyatlarınız Sabit mi Yoksa Telefonla Arayıp Sipariş Verdiğimde Daha Uygun Fiyatlı Oluyor mu ?

  Fiyatlarımız internet sitemizde sürekli olarak güncel tutulmaktadır. İnternetten online sipariş de verseniz telefonla da sipariş verseniz sitemiz üzerindeki fiyatlarımız geçerlidir.

   

  Fidanlarım Kargodan Kırık Geldi,Ne Yapabilirim ?

  Öncelikle bu gibi durumların yaşanmaması için kargo görevlileri yanınızdayken kutuyu açıp sağlam bir şekilde teslim aldığınıza dair imza atmanızı tavsiye ve rica ederiz.Kırık geldiğini gördüğünüz ürünleri kabul etmeyin ve kargo görevlilerine tutanak tutturarak iade edin. Kargo görevlileri gittikten sonra kutuyu açıp kırık olduğunu farkederseniz hemen müşteri hizmetlerimizle irtibata geçebilirsiniz.En kısa sürede ve sizi uğraştırmayacak şekilde ürün değişimi işlemi sağlanacaktır.

   

   

   

   

   

   

  Satın Aldığım Ürün Kaç Günde Elimde Olur ?

  Satın aldığınız ürünler 1-3 iş günü içerisinde elinizde olur. Kargo firmamız MNG kargodur. Siparişlerimiz; kargo firmamız MNG kargo uzak nokta hizmeti ile taşınmaktadır. Ürünler en hızlı şekilde gönderilir.

   

  Açık Köklü Fidanla Tüplü Fidan Arasındaki Fark Nedir ?

  Tüplü fidanlar kök sistemi oturmuş, tutmuş ve garantili fidanlardır. Sene boyunda dileğinizi zaman dikebilirsiniz. Dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. Yapraksız gelen ve bahar aylarında da hareketlenmeyen tutmayan fidanlar için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Açık köklü fidanlar ise topraktan sökülür ve kökleri hava almayacak şekilde ambalajlanıp gönderilen fidanlardır.Sadece Kasım-Nisan ayları arasında dikim yapılırsa tutar. Açık köklü fidanlarımızın tutması ile ilgili maalesef garanti veremiyoruz. Küçük bir ihtimal de olsa tutmama riskini bilerek alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.

   

  Neden Üye Olmalıyım?

  Üye olmanız üyelerimize özel sunduğumuz özel kampanyalardan haberdar olmanızı ve faydalanmanızı sağlar.Ayrıca herzaman size özel sayfalarınıza girerek siparişinizin durumunu , kargo takip bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

   

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.