Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Aşısız Antep Fıstığı Anacı (Tüplü)

Bu kategoride Antep fıstığı Anacı (Aşısız) ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilir. Antep fıstığı Anacı (Aşısız) fiyatını görebilir ve online sipariş verebilirsiniz.
7.50 TL
Benzer Ürünler

Aşısız Antep fıstığı Anacı

Antep fıstığı anaçları 2 yaşındadır ve aşısızdır.

Antep fıstığı fidan üretiminde doku kültürü üretimi anaç ve çöğür anaç olarak iki çeşide ayrılmaktadır. Çöğür anaçlı fidan demek o bitkinin çekirdekten yetişen bir anaca aşılanarak üretildiğini ifade etmektedir.

Ülkemizde bahçe kurulumu yapılırken Antep fıstığı tohumu doğrudan bahçeye de ekilebilir fidanlıklardan tüplü veya açık köklü olarak temin edilebilir. Tohum olarak araziye ekim yapılırsa aşılanması 6-7 seneyi bulmaktadır, tüplü fidan olarak dikilmesi halinde 1-2 yılda aşılama yapmak mümkün.

Anaçlar ilk çıkışta, ince ve uzun bir gelişim gösterir. Çöğürlerin yan dal oluşturması aşılamada kabuk kaldırma yönünde sorun oluşturabilir.

Anacın kalem üzerine etkisi olduğu gibi kaleminde anaç üzerine etkisi vardır. Kuvvetli bir kalemle aşılanan anaç büyümesi hızlanır.

Antep fıstığı anaçlarının kökü bol saçaklı bir yapıya sahiptir.

Antep fıstığı anaçları soğuğa ve susuzluğa karşı oldukça dayanıklı ağaçlardır.

Siirt, Bıttım, Atlantik Sakızı, Yerli Antep fıstığı çeşitlerinde anaçlarımız mevcuttur.

Agrolidya.com'dan yapacağınız alışverişlerde ürünleriniz özenle ambalajlanarak, en güvenli şekilde adresinize gönderilir. Toplu siparişleriniz için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82