Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Meyve Fidanı Anacı Nedir?

Anaç, meyve fidanı yapmak yapmak için aşılanan ana üretim materyalidir. Bu anacın üstüne aşı gözü aşılanır ve fidan haline gelir. Fidan üretiminde kullanılan anaç veya çöğür, aşı yapılan bitkiye verilen isimdir. Klasik anaçlı fidan demek o bitkinin çekirdekten yetişen bitkisine yapılan aşı ile üretilen fidan demektir.

Agro Lidya Meve Anaçları

GF677 Şeftali Anacı

Şeftali ve badem melezi olan GF677 klon anacı çok kuvvetli bir anaçtır ve Nematoda karşı dayanıklıdır. Kuru, kireçli ve ormandan bozma,yamaç araziler için çok uygun bir anaç çeşididir. Doku kültürü üretimi veya çelikten üretimle çoğaltılabilen GF677 Anacı şeftali türleri ile aşı uyumu çok iyidir.

Garnem Şeftali Anacı 

 Kireçli ve ağır topraklara kolay adapte olandemir klorozuna, kök ur nematodlarına çok dayanaklı bir anaçtır. Şeftali ve Nektarin üretimi yapılan sahaların bozulup tekrar Şeftali Nektarin bahçesi kurulmasına imkan tanır. Kuvvetli bir anaç olup meyve üzerinde de çok olumlu etkileri gözlemlenir.

UCB 1 Antep Fıstığı Anacı 

Antep Fıstığı için en yeni en popüler bir anaçtır. UCB 1 Antep Fıstığı Anacı bitkiyi hızlı büyütür ve hızlı verime getirir. Antep Fıstığı Fidanı üretiminde son yıllarda en çok tercih edilen anaç UCB 1 Antep Fıstığı Anacı’dır. UCB 1 Antep Fıstığı Anacı endüstri de en geniş dikim alanı olan ve en çok test edilen anaçtır. UCB 1 Antep Fıstığı Anacı doku kültürü laboratuvarlarında üretilir. UCB 1 Antep Fıstığı Anacı doku kültürü olmasının sağladığı avantajlar nedeniyle üreticiler tarafından en çok tercih edilen anaçtır.

Antep Fıstığı Fidanı üretiminde kullanılan anaçlar Sakız Ağacı, Antep Fıstığı Çöğürü, Menengiç (Çıtlık-Çitlembik), buttum çöğürü anaçları kullanılmaktadır.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82