Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Avokado Tohum Anacı

Bu kategorideAvokado Tohum Anacı Fiyatını öğrenebilir, Avokado Tohum Anacı hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve online sipariş verebilirsiniz.
34.50 TL
Benzer Ürünler

Avokado tohum anacı, avokado yetiştiriciliğinde kullanılan aşıyla çoğaltma yöntemi için büyük bir önem taşır. Tohumdan yetiştirilen anaç avokadolar, daha sonra istenen türle aşılanır. Böylece ilgili türün çoğaltılması gerçekleştirilmiş olur.

Aşı ile çoğaltmada istenen sonuçların alınabilmesi için doğru ve kaliteli anaçların tercih edilmesi gerekiyor. Sağlıklı ve kaliteli anaçlar ile istenen sonuçlar rahatlıkla alınabilir ve yüksek verimlilik elde edilir.

Avokado, ticari değeri olan bir meyve türüdür. Değeri her geçen gün biraz daha artmaktadır. Özellikle fiyatının döviz kuruna endeksli olması, Türkiye’deki üreticiler açısından karlı bir seçenek olmasına neden olur. Bahsedilen durum sebebiyle son dönemlerde özellikle Akdeniz bölgesinde avokado bahçesi sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır.

Avokado Tohum Anacı Özellikleri

Avokado tohum anacı özellikleri, tercih edilen tohuma göre farklılık gösterebilir. Ancak burada elde edilecek fidanın anaç olarak kullanılması, genel özellikleri daha önemli kılmaktadır. Anacın sağlıklı ve kaliteli olması, bu noktada en önemli husustur. Tohumdan yetiştirilmeye başladığı ilk andan itibaren her aşamada gerekli olan budama ve diğer işlemlerin yapılması, anaçların sağlıklı ve kaliteli olmasına katkı verecektir.

Tohumdan üretilen anaç fidanlar, hangi türün yetiştirileceği noktasında önem arz etmektedir. Ancak söz konusu avokado tohum anacı, Türkiye’de yetişen bütün türler için uygundur. Alınan anaç, aşılama yolu ile bu türlerden birine dönüştürülebilir ve yüksek verim elde edilir.

Türkiye’de yetişen avokado türleri; Pinkerton, Hass, Zutano, Bacon ve Fuerteolarak sıralanabilir. İlgili türlerin her birinin kendine has özelliği vardır. Beklenti ve ihtiyaçlar dikkate alınarak uygun olan tür tercih edilebilir.

Avokado tohum anacı siparişlerinizi kısa sürede hazırlıyor ve istediğiniz adrese gönderiyoruz. Kargo sırasında fidanların zarar görmemesi için gerekli olan bütün önlemleri detaylı bir şekilde alıyoruz.

 

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82