Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Ucb1 Fıstık Anacı

Fıstık anacı, tüplü olarak gönderilir ve bu sayede dikimi son derece kolay bir şekilde yapılabilir. 50 cm derinliğinde bir çukurun kazılması yeterli olacaktır.
%6
İndirim
99.90 TL
En geç 22 TEMMUZ 2024 Pazartesi günü kargoda
Kargo
Benzer Ürünler

UCB1 Fıstık Anacı Özellikleri

- UCB1 fıstık anacı California Üniversitesi tarafında geliştirilen P. atlantica x P. integerrima melezi bir anaçtır.

- UCB1 fıstık anacı sadece doku kültürü üretimi ile çoğaltılabilen bir anaçtır.

- Her iki ebeveyn de homozigot olup en az değişkenlik gösteren melez fideler üretmektedir.

- Toprak kökenli Phytophthora fungal hastalığına, nematoda dayanıklı bir anaç olup çok güçlüdür.

- UCB1 fıstık anacı antep fıstığı için en yeni ve popüler anaçtır. Baharda veya yaz mevsiminde dikim yapılabilir.

- UCB1 fıstık anacı tuzluluğa karşı dirençlidir ve soğuğa toleransı yüksektir.

- UCB1 fıstık anacı sulu arazilerde çok hızlı büyür ve dikildikten 4-5 ay sonra aşılama yapılabilir.

- UCB1 fıstık anacı üzerine aşılanan çeşidi çok hızlı büyütür ve 4-5 yıl içerisinde verime yatar. Klasik anaçlar ile kurulan bahçelerde bu süre 10 yıl ve üzerindedir.

Ucb1 fıstık anacı, Antep fıstığı yetiştiriciliğinde en fazla tercih edilen anaç olarak dikkat çeker. Aşılama sonrasında bitkinin hızlı bir şekilde büyümesini ve gelişmesini sağlar. Böylece bitki, kısa sürede meyve verir ve istenen verimliliğe ulaşır. Sahip olduğu bu özellikleri nedeniyle özellikle endüstride en fazla dikim alanı olan anaç konumuna ulaşmıştır.

Doku kültürü laboratuvarında üretilen ve bu nedenle farklı avantajları olan fıstık anacı, üreticilerin beklentilerini genel olarak karşılar. Günümüzün en popüler anacıdır ve dikim alanlarında yoğunluktadır.

Ucb1 Fıstık Anacı Diğer Özellikleri

Fıstığın kültüre alınmış sulanabilir tek anacı olan Ucb1 fıstık anacı, bu özelliğinden dolayı hızlı bir şekilde gelişir. Dikim sonrasında yapılan sulamalar sayesinde sürgünler daha uzun olur ve ağaç, çok daha hızlı bir şekilde büyür. Böylece istenen verimliliğe de kısa sürede ulaşır.

Ucb1 Fıstık Anacı Dikimi

Fıstık anacı, tüplü olarak gönderilir ve bu sayede dikimi son derece kolay bir şekilde yapılabilir. Dikim için ortalama 50 cm derinliğe sahip bir çukurun kazılması yeterli olacaktır. Ayrıca çukurun etrafının da genişletilmesi gerekir. Böylece kök gelişimi desteklenmiş olur.

Dikim için en uygun dönem, bahar aylarıdır. Bahar aylarında yapılan dikimden sadece 3-4 ay sonra anaçlar aşılabilir. Bir diğer dikim dönemi ise yaz aylarıdır. Dikim için yaz aylarının tercih edilmesi durumunda ise Ucb fıstık anacısonbahar aylarında aşılanabilir.

Aşı sonrasında oluşan meyveler, salkımlar şeklindedir ve pembe renklidir. Kabuklu bir meyve olan Antep fıstığı, maddi olarak değerlidir ve doğru fidan ve bakım ile üreticilerin yüzünü güldürür. Genellikle kurutulduktan sonra tüketilen bu meyve, taze iken de tüketilebilir.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82