Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Ucb 1 Antep Fıstığı Anacı

Bu kategoride UCB1 antep fıstığı anacı ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilir ucb1 antep fıstığı anacı fiyatlarını görebilir ve online sipariş verebilirsiniz.
%6
İndirim
99.90 TL
En geç 17 HAZİRAN 2024 Pazartesi günü kargoda
Kargo

Tüplü (Poşette)

Saksıda

50 - 100 cm

Benzer Ürünler

Ucb 1 Antep Fıstığı Anacı ve Özellikleri

Ucb 1 Antep fıstığı anacı, günümüzde en fazla dikim alanı olan ve en fazla test edilen anaç olarak dikkat çeker. Kaliforniya Üniversitesi UCB Bitki Patolojisi bölümünden Dr. Lee Ashworthtarafından geliştirilmiştir. P. atlantica ile P. integerrima melezi ile bu anaç ortaya çıkarılmıştır.

Ucb 1 Antep fıstığı anacı, doku kültürü laboratuvarında üretilmektedir. Bu durum nedeniyle birçok avantaja sahiptir. İşte sahip olduğu bu avantajlar, üreticiler tarafından yoğun şekilde tercih edilmesinin temel nedenlerini oluşturur.

Ucb 1 Antep Fıstığı Anacı Özellikleri Nelerdir?

Ucb 1 Antep fıstığı anacı, doku kültürü laboratuvarında üretildiğinden dolayı, diğer seçeneklere kıyasla üstün özelliklere sahiptir. Bu özelliklerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Nematod’a, toprak kökenli PhytophthoraFungal hastalıklara ve tuzluluğa karşı oldukça dayanıklıdır.

Soğuğa tolerant bir anaçtır.

Çok güçlüdür.

Doku kültürü laboratuvarlarında üretilir.

Saksı içerisinde yetiştirilir.

Fıstığın kültüre alınan tek sulanabilir anacıdır.

Sulanabilen bir tür olması nedeniyle hızlı bir şekilde gelişir ve bitkinin yine hızlı bir şekilde verime gelmesini sağlar. Kendi halinde yetişen fıstık ağaçlarına kıyasla verim düzeyinin belirgin şekilde yüksek olmasını sağlar. Ayrıca yine sulama nedeniyle yıllık sürgün uzunluğu çok daha uzundur.

Anaçlar, saksı içerisinde yetiştirilir. Saksıda bulunan torf ve düzenli sulama sayesinde sağlıklı kökler meydana getirir. Bu durum ise anacın kaliteli bir şekilde gelişmesini sağladığı gibi dikim işlemlerini de kolaylaştırır.

Ucb 1 Antep Fıstığı Anacı Dikimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ucb 1 Antep fıstığı anacı, günümüzde en fazla tercih edilen anaç türüdür. Saksı içerisinde yetiştirilen anaçlar, bahar aylarında araziye dikilebilir. Baharda dikimi yapılan anaçlar, sadece 3-4 ay sonra aşılanabilir duruma gelir. Bahar ayları haricinde fidanların dikimi yaz aylarında da yapılabilir. Böyle bir durumda ise aşılama, takip eden sonbahar mevsiminde yapılır.

Sulanabilir bir anaç olması nedeniyle dikimden sonraki dönemlerde uygun periyotlarla sulanmalıdır. Kendi halinde yetişen fıstık ağaçlarından daha verimli olması, ancak bu şekilde mümkün olur. Dolayısıyla geleneksel fıstık ağacı bakımından daha farklı bir bakım süreci istediği unutulmamalıdır.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82