Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Mayer Bodur Limon Fidanı

Bu kategoride Mayer Bodur Limon Fidanı Fiyatını öğrenebilir, Mayer Bodur Limon Fidanı hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve online sipariş verebilirsiniz.
174.90 TL
Benzer Ürünler

Mayer bodur limon fidanı, yetiştirilmesi en kolay olan limon türüdür. Sahip olduğu özellikler sayesinde evlerin balkonlarında, salonlarda veya benzeri özelliklerdeki alanlarda kolaylıkla yetiştirilebilir. Sahip olduğu görünümü, yaprak dökmemesi ve bodur yapısı ile kullanıldığı alanlara özel hava katar. Ayrıca üretilen meyveler de fidanın en büyük hediyesi olur.

Limon, gerekli iklim koşullarının sağlandığı her yerde yetiştirilebilir. Ilıman iklimi sevdiğinden dolayı ülkemizde Akdeniz sahil şeridi, limon için en uygun alanlardır. Bunun yanında Ege bölgesindeki bazı yerlerde de limon yetiştiriciliği yapılabilir.

Mayer Bodur Limon Fidanı Özellikleri

Mayer bodur limon fidanı, %40-50 daha az taç hacmine sahip klon anaçlara aşılanan limon fidanlarıdır. Sarı ve sulu meyveler verir. Diğer özellikleri ise genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

Portakal ve limon melezi olan bir tür olarak bilinir.

Çiçekleri son derece güzel bir koku yayar.

İki yaşından itibaren meyve tutmaya başlar.

Evlerde veya iş yerlerinde saksıda yetiştirmek için uygun bir türdür.

Bol meyve verir.

Meyveler, uzun süre fidanın üzerinde sorunsuz şekilde kalabilir.

Fidanlar Mayıs ayıyla birlikte çiçeklenmeye başlar.

Uygun şartlar sağlandığında hasat genellikle Eylül başında yapılır. İklim şartları ve diğer hususlara bağlı olarak hasat zamanı farklılık gösterebilir.

Fidandan yüksek verim almak için bakımın doğru olarak yapılması gerekir. Öncelikle sıcaklık şartlarının sağlanması çok önemlidir. Soğuk bölgelerde, açık havada yetiştirilemez. Böyle yerlerde cam kenarında olacak şekilde salonda veya benzeri alanlarda bulundurulabilir.

Mayıs ayında çiçeklenmeye başlayan fidanlar, fosfor içerikli organik gübre ile desteklenebilir. Böylece meyve tutma oranı daha yüksek olacaktır. Bu dönemde periyodik olarak sulama yapılması gerekir. İklim şartlarına göre sulama 5-7 gün arasında yapılmalıdır. Verimlilik için hasat sonrasında Mayer bodur limon fidanı, budanır. Yapılan taç budaması sayesinde gür dalların oluşması sağlanır.

Mayer Bodur Limon Fidanı Dikimi

Saksıda Mayer bodur limonu fidanı yetirilecekse gelen tüplü fidanlar, uygun boyuttaki saksılara dikilmelidir. Normal araziye yapılacak dikimlerde ise dikim mesafesi 3x5 m uygulanacak şekilde dikim yapılabilir. Dikim sonrasında bitkiye can suyu verilir ve düzenli olarak sulama yapılır.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82