Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Arbequina Zeytin Fidanı

Bu kategoride Arbequina Zeytin Fidanı Fiyatını öğrenebilir, Arbequina Zeytin Fidanı hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve online sipariş verebilirsiniz.
69.90 TL
Benzer Ürünler

Arbequina Zeytin Fidanı Özellikleri

İspanya kökenli olan Arbequina zeytin çeşidi en çok Katalonya bölgesinde üretilmektedir. Arbequina daha çok bodur zeytin çeşidi olarak bilinir, yağ kalitesi ve yağ veriminin yüksek olması sebebiyle ülkemizde ve birçok ülkede dikimi yaygınlaşmıştır.

 Arbequina zeytin ağacı çok büyümez bu sebeple makineli hasada uygundur. Birim alandan elde edilen ürün miktarı ve yağ oranı yüksektir.

Arbequina zeytin çeşidi oldukça farklı iklim ve toprak koşullarına uyum sağlayabilen bir çeşittir. Çeşidin tozlayıcıya ihtiyacı yoktur kendine verimli bir ağaçtır ve yüksek yağ kalitesi vardır. Arbequina zeytin çeşidi kasım ayı itibari ile hasat edilebilir.

Arbequina Zeytin Fidanı Fiziksel Özellikleri

Fidan Yaşı: Arbequina zeytin fidanları 1 ile 2 yaş arasındadır.

Fidan Boyu: Arbequina zeytin fidanları 60cm ile 80cm boy aralığındadır.

Sertifika: Arbequina zeytin fidanları sertifikalıdır.

Hasat Dönemi: Arbequina zeytin çeşidinin hasat dönemi Kasım ayında başlar.

Çiçeklenme Dönemi: Arbequina zeytin çeşidi ilkbahar aylarında çiçek açar.

Verimlilik: Arbequina zeytin çeşidi yüksek verimli ve erken verime yatabilen bir çeşittir.

Ağaç Yapısı: Arbequina zeytin çeşidi orta kuvvetli, salkım şeklinde meyve veren ve orta/yüksek taç yapabilen bir ağaç türüdür.

Kendine Verimlilik: Arbequina zeytin çeşidi kendine verimli bir zeytin çeşididir.

Dikim Mesafesi: Arbequina zeytin çeşidi 3 metreye 1,25 metre mesafe ile sık dikim yapılabilir. Türkiye’de tercih edilen dikim aralığı 4 metreye 2 metredir.

İlk Hasat Tarihi: Arbequina zeytin ağacı 3 Yaş itibari ile verime yatar.

Meyve Yapısı: Arbequina zeytin çeşidi küçük ve küresel-simetrik şekle sahiptir.

Arbequina Zeytin Fidanı Diğer Özellikleri

Köken olarak İspanya kökenli olan bu fidan çeşidi Katalonya Bölgesi’nde en çok kullanılan zeytin çeşididir. İspanya’nın diğer bölgelerinde de sıkça kullanılan bu zeytin çeşidi sık dikim alanları için referans görevi görmektedir. Bunun yanı sıra birçok başka ülkede de sıkça kullanılmaktadır. Kendine verimli olarak tanımlanan bu zeytin çeşidi düşük sürme gücüne sahiptir. Erken meyveye yatması ile yüksek ve sürekli verim sağlamaktadır. En önemli özelliği olarak ise yüksek yağ oranına ve harika yağ kalitesine sahip olmasıdır. Köklenme seviyesi olarak da yüksek bir güce sahiptir. Halkalı lekeye ise kısmen dayanıklı olduğu söylenebilir. Eliptik-mızrak şekilli, küçük, kısa ve orta genişliktedir. Olgunlaştığında siyahtır. Küçük ve küresel-simetrik şekle sahiptir. Tepe yuvarlak ve sapsız, maksimum enine kesiti yuvarlak ve bir miktar tabana oturmuştur. Meyve eti çekirdek ile orantılıdır. Oval ve simetriktir. Soğuğa karşı dayanıklı olan Arbequina zeytin fidanı dal kanserine ise duyarlı bir fidan çeşidi olarak göze çarpmaktadır. Yüzlerce fidan çeşidini bünyesinde bulunduran fidanlık.com.tr adresinize teslim fidanı çeşitleri ve %100 müşteri memnuniyeti garantisi sunmaktadır. Seçim yaptığınız ürünleri güvenli alışveriş seçeneği ve hızlı kargo gönderimi ile ne kısa zamanda adresinize ulaştıran fidanlık.com.tr alanında lider firmalar arasında bulunmaktadır.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82