x

 DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN DİKKATİNE !
Covid-19 korunma tedbirleri ve kargo firmalarındaki KOTALI mal alım sebebi nedeniyle 15 güne varan geçikmeler yaşanmaktadır. 
Lütfen geciklemeleri göz önünde bulundurarak sipariş veriniz. Gecikmelerden dolayı özür dileriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. 
SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ..

FERNOR CEVİZ FİDANI (MİNİMUM 10 ADET)

25,00 TL
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • FERNOR CEVİZ FİDANI ÖZELLİKLERİ

  Fernor ceviz fidanı orjinali Fransa’dır. Geç çiçeklendiği için ilkbahar geç donlarından zarar görmeden yetiştiriciliği yapabilir. İri meyveli olup iç randımanı oldukça yüksektir. Çok verimli bir çeşittir. Meyve içi rengi açık renklidir. Fernette tozlayıcı olarak kullanılabilir. Türkiye yüksek rakımlı bir ülkedir. Yüksek rakımlı arazilerde oldukça verimli olan Fernor cevizi don olaylarından etkilenmeyen dayanıklı bir cevizdir. Kışın -20 dereceye kadar dayanıklı olan Fernor cevizi verim olarak da oldukça yüksek bir orana sahiptir. Bu anlam da ticari olarak düşünenler özellikle yüksek ve soğuk bölgelere Fernor cevizi fidanı tercih etmelidir. Yüzlerce fidan çeşidini bünyesinde bulunduran fidanlık.com.tr adresinize teslim fidanı çeşitleri ve %100 müşteri memnuniyeti garantisi sunmaktadır. Seçim yaptığınız ürünleri güvenli alışveriş seçeneği ve hızlı kargo gönderimi ile ne kısa zamanda adresinize ulaştıran fidanlık.com.tr alanında lider firmalar arasında bulunmaktadır.

  Cins : CEVİZ.

  Çeşit : FERNOR.

  Çiçeklenme Zamanı : Çok Geç Dönem.

  Ağaç Özelliği : Yarı Kuvvetli ve Yayvan gelişir.

  Meyve İriliği : Orta İri.

  Meyve İçi : İç rengi beyaz. Kabuk iç randımanı %51.

  Meyve Kabuğu : Kabuk ince, kabuktan kolay ayrılır.

  Meyve Şekli : Oval ve az pürüzlüdür.

  Meyve Kalitesi : Kaliteli.

  Tozlayacıları : Frenguette, Fernette.

  Hasat Zamanı : Eylül. Rakıma göre de değişiklik gösterir.

  Depolama Süresi : Uzun süre depolanabilir.

  Diğer Özellikleri : 1300 m rakıma kadar dikilebilir. Yan sürgünlerin neredeyse tamamında meyve verir. Çok meyve verdiği için yavaş gelişir bu yüzden bodur ceviz denilmektedir. En önemli özelliği ilkbahar ve sonbahar donlarından etkilenmemesidir. Bu yüzden yüksek rakımlara tavsiye edilebilir. Yaş ve kuru olarak tüketilebilir.

   

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.