Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Howard Ceviz Fidanı

Bu kategoride Açık Köklü Howard Ceviz Fidanı Fiyatını öğrenebilir, Açık Köklü Howard Ceviz Fidanı hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve online sipariş verebilirsiniz.
149.99 TL
Benzer Ürünler

 

 Açık Köklü Howard Ceviz Fidanı Özellikleri

Howard ceviz çeşidi kendne verimli olduğu gibi tozlayıcı da kullanılabilir. Tozlayıcısı olarak Ferno,Franguette ve Fernette ceviz çeşi-tleridir.

Howard ceviz çeşidinin yan dal verimi %80-90 oranındır.

Soğuklama ihtiyacı 700 ile 1000 saat arasında değişmektedir.

Howart ceviz çeşidinin kabuk yapısı iyi ve ceviz meyveleri yuvarlak yapılıdır. Meyvesi açık renkli ve iç randıman %90-95’tir.

Howard çeşidinin meyveleri Chandler cevize göre daha küçük yapılıdır.

Bodur yapılı bir anaçtır ve bu özelliği sayesinde sık dikim için ideal bir ceviz çeşididir.

Howard ceviz fidanının en önemli özelliklerinden biri Chandler ceviz çeşidinden daha fazla doğal ceviz aromasına sahip olmasıdır.

Hıward ceviz fidanının kabuk kalınlığı chandler ceviz çeşidine göre daha kalın yapılıdır ve iç ceviz oranı daha yüksektir, ancak daha kalın kabuğa sahip chandler ceviz çeşidi kadar yüksek iç verime sahip değildir.

Howard ceviz çeşidi Türkiye şartlarında 1400 rakıma kadar yetiştirilebilir.

Howard ceviz çeşidi yarı dik gelişim göstermektedir yani bodur yapılı ceviz çeşidi olarak bilinir. Sık dikim için uygun ceviz çeşididir.

Ceviz bahçesi kurulumunda en önemli etmen, çeşit ayrımı yapmaksızın iki veya daha fazla farklı ceviz çeşidi dikilmesi önerilir.  

Oldukça verimli bir yapıya sahip olan bu tür, genç yaşlarında yılda 20 ile 50 kg arasında meyve verebilir. Bu verim ağacın yaşı büyüdükçe ve olgunlaştıkça katlanarak artmaktadır. İyi bir budama ve bakım yapılan bir dönüm ceviz bahçesi, yani yaklaşık olarak 10 ceviz ağacı, 10 yılın sonunda 1000 kg dan fazla meyve vermektedir.

Howard Ceviz Fidanı Fiyat ve Sipariş

Howard ceviz fidanı firmamız Fidanlik.com.tr tarafından aşılı ve sertifikalı olarak sunulmaktadır. Gerekli tüm analiz ve işlemlerden geçen fidanlarımız, Türkiye Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı tarafından kontrol edilmektedir. İlgili kuruluş tarafından yapılan testlerden geçen fidanlarımız sertifika almaya hak kazanır. Sertifikalı fidanlar verim oranı yüksek, hastalık bulundurmayan ve gerekli denetimlerden geçen sağlıklı fidanlardır. Sipariş vermek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82