Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Howard Ceviz Fidanı

Bu kategoride Howard Ceviz Fidanı Fiyatını öğrenebilir, Howard Ceviz Fidanı hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve online sipariş verebilirsiniz.
%15
İndirim
34.90 TL
Benzer Ürünler

Howard Ceviz fidanı rakibi olan chandler cevizi gibi yüksek bir randımana sahip ceviz türüdür. Chandlere göre daha hızlı ceviz vermekte olup ensiz bir meyve yapısına sahiptir. Azerbaycan ve Türkiye’de yetiştirilmeye uygundur. Bu sebeple bu ülkelerde çokça tercih edilip dikimi yapılmaktadır.

Howard Cevizin Yıllık Verimi

Üst kalitede iç ceviz sunan Howard ceviz fidanı doğru şekilde bakılıp budandığı takdirde yüksek verim sağlamaktadır. Ağaçtan beklenen verimin sağlanması için doğru şekilde budanması çok önemlidir. Piyasadaki diğer bir çeşit olan Chandler cevizinden farklı olarak, Howard cevizi meyvesi 15 gün önce olgunlaşmaktadır. Meyve vermeye başladıktan hemen sonra ise yaprak döker. Fidanlik.com.tr’den almış olduğunuz Howard cevizi dikildikten itibaren 3 yıl sonra meyve vermeye başlar.

Oldukça verimli bir yapıya sahip olan bu tür, genç yaşlarında yılda 20 ile 50 kg arasında meyve verebilir. Bu verim ağacın yaşı büyüdükçe ve olgunlaştıkça katlanarak artmaktadır. İyi bir budama ve bakım yapılan bir dönüm ceviz bahçesi, yani yaklaşık olarak 10 ceviz ağacı, 10 yılın sonunda 1000 kg dan fazla meyve vermektedir.

 

Howard Ceviz Fidanı Hangi Rakımlarda Yetiştirilir?

Howard ceviz fidanının tozlayıcı çeşitleri incelendiğinde, 1400 metre rakıma kadar yetiştiriciliği yapılabildiği görülmektedir.

 

Howard Ceviz Fidanı Fiyat ve Sipariş

Howard ceviz fidanı firmamız Fidanlik.com.tr tarafından aşılı ve sertifikalı olarak sunulmaktadır. Gerekli tüm analiz ve işlemlerden geçen fidanlarımız, Türkiye Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı tarafından kontrol edilmektedir. İlgili kuruluş tarafından yapılan testlerden geçen fidanlarımız sertifika almaya hak kazanır. Sertifikalı fidanlar verim oranı yüksek, hastalık bulundurmayan ve gerekli denetimlerden geçen sağlıklı fidanlardır. Sipariş vermek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (532) 616 48 45