x

 DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN DİKKATİNE !
Covid-19 korunma tedbirleri ve kargo firmalarındaki KOTALI mal alım sebebi nedeniyle 15 güne varan geçikmeler yaşanmaktadır. 
Lütfen geciklemeleri göz önünde bulundurarak sipariş veriniz. Gecikmelerden dolayı özür dileriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. 
SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ..

ANTEP FISTIĞI YETİŞTİRİCİLİĞİ

08 Eylül 2020
ANTEP FISTIĞI YETİŞTİRİCİLİĞİ

Antep fıstığı toprak bakımından fazla seçici değildir. Kumlu-tınlı, kireçli, drenaj iyi ve derin topraklarda en iyi gelişmeyi gösterir. Yazları uzun, sıcak ve kurak, kışları ise nispeten soğuk yerlerde iyi yetişir. Tam dinlenme halinde -19,3 C'ye kadar dayanır. Yıllık yağış 400-500 mm olan yerlerde sulanmadan yetiştirebilir. Ancak yazın yapılacak 1-2 sulama da verimini arttırır. Dikimi ilkbahar ve sonbahar zamanlarında yapılabilir. Sonbahar dikimlerinde dikimi yapılan fidanların tutması daha fazladır. Aşılı fidanlarda dikimi yapılırken aşı yerinin toprak yüzeyinde olması gereklidir. Dikimi yapılırken 8-11 dişi ağaca 1 erkek ağaç olacak şekilde dikimi yapılmalıdır. Sonbahar da yaprak dökümünden önce kuruyan dalların budaması yapılır. Gövdesinde bulunan ve dip kısımlarında çıan taze sürgünler tırnak bırakmadan kesilir. Birinci yılda yapılan bakım, ikinci yılda da aynı şekilde bakımı yapılır. Tutmayan çöğürlerin yerine ilkbahar da yenileri ekilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.