Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Makako Badem Fidanı

Makako Badem Fidanı'nın en önemli özelliklerinden biri, çok geç çiçeklenme özelliğine sahip oluşudur. Bu sayede ilkbahar geç donlarının görüldüğü yerlerde de badem yetiştirme olanağı sağlamaktadır.
%17
İndirim
119.99 TL
En geç 17 HAZİRAN 2024 Pazartesi günü kargoda
Kargo

Çok Geç Çiçeklenme

Saksıda

min. satış 200 adettir!

30-40 cm

Benzer Ürünler

Makako Badem Fidanı: Sürdürülebilir Tarımın Geleceği

Makako Badem Fidanı, tarımsal üretimde çevre dostu ve sürdürülebilir bir yaklaşım sunan yenilikçi bir girişimdir. Badem ağaçları, dünya genelinde yaygın olarak yetiştirilen ve sağlıklı bir yaşam tarzının vazgeçilmez bir parçası olan bademlerin kaynağıdır.

Makako Badem Fidanı'nın en önemli özelliklerinden biri, çok geç çiçeklenme özelliğine sahip oluşudur. Bu sayede ilkbahar geç donlarının görüldüğü yerlerde de badem yetiştirme olanağı sağlamaktadır. Makako badem fidanı hasat dönemi 2-14 Eylül arasında olmakla birlikte çiçeklenme dönemi 25 Mart ve 10 Nisan arasındadır. Makako badem çeşidi meyve özelliği bakımından bakıldığında sert kabuklu, %35-38 iç randımana sahip, ikiz meyve yapmayan ve 1,3 gram meyve ağırlığına sahip bir çeşittir. Ancak meyve bahçelerindeki verimlilik ve meyve kalitesi çeşidin bölgeye uyumuna arazinin yapısına, sulama, gübreleme, budama, iklim özelliklerine ve ağaç yaşına göre farklılıklar göstereceği unutulmamalıdır.

Makako badem verimi çok yüksek bir çeşittir.  Verime geçmiş yarı bodur Makako badem fidanı arazide dekara ortalama 250-300 kg iç meyve vermektedir.

Sulama imkânının az olduğu yerlerde dahi dikilebilen bir çeşittir. Makako badem fidanı dikim aralığı genel olarak 6 metreye 4 metre mesafe uygun olacaktır. Ancak dikim aralığı kullanılan anaca göre farklılık göstermektedir.

Makako Badem Fidanı'nın hedefleri arasında, badem ağacı yetiştiriciliğini teşvik etmek ve tarım sektöründe sürdürülebilirliği artırmak yer almaktadır.

Makako Badem Fidanı'nın geleceği oldukça parlaktır. Badem ağacı yetiştiriciliği konusunda çiftçilere yeni bir seçenek sunmaktadır.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82