Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Maxima 14 Kiraz Anacı

Bu kategoride Maxima 14 Kiraz Anacı ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilir. Maxima 14 Kiraz Anacı fiyatını görebilir ve online sipariş verebilirsiniz.
44.90 TL
Benzer Ürünler

Maxima 14 Yarı Bodur Kiraz Anacı

Oregon’da Lyle Brooks tarafından geliştirilen Maxima kiraz anacı; Prunus mahaleb ve Merisier melezlemesi sonucu elde edilmiş bir anaçtır. İspanya ve Fransa’da yaygın olarak kullanılan maxima 14 kiraz anacı Ülkemizde de son dönemlerde sıklıkla tercih edilen bir anaç olmuştur. Maxima 14 Kiraz Anacı ülkemizde; Maxma 14 anacı, A2 kiraz anacı, Maxma anacı gibi isimlerle de bilinmektedir.

Maxima 14 Kiraz Anacı Özellikleri

Maxima 14 Kiraz anacı üzerine aşılanan çeşidi hızlıca büyütür ve erken hasada gelmesini sağlar. Maxma anaç meyve iriliğini ve kalitesini de olumlu yönde etkiler. Anacın ağaç yapısı yarı bodur bir gelişim gösterir. Diğer anaçlara kıyasla su tutma kapasitesi oldukça yüksek bir anaçtır. Maxima kiraz anacı süzek ve verimli topraklarda çok iyi gelişim gösterir ve kireçli topraklarda iyi performans gösterir. Maxma anaç soğukara karşı çok dayanıklı bir anaçtır. Drenajı kötü olan ve ağır bünyeli topraklarda kullanımı önerilmez. Atası olan mahalep anacından %20-25 daha bodur yapılı bir anaçtır. Birçok kiraz çeşidi için uygun bir anaçtır. Maxima 14 kiraz anacı toprak kökenli hastalıklara karşı dayanıklıdır.

Maxima 14 Kiraz Anacı Dikimi

Maxima 14 Kiraz Anacı sonbaharın sonunda veya ilkbaharın başlarında dikilebilir ve yumuşak bünyeli, nem içeriği yüksek topraklara dikilmelidir. Maxma anaç -4 derece ile 35 derece sıcaklıklara kadar dayanıklılık göstermektedir üstünde veya altında bitki strese girebilir ve zarar görebilir. Maxima 14 Kiraz Anacı ilkbahar ayından itibaren çiçeklenmeye başlar. Klasik tohum anaçlarına kıyasla %60 ile %70’i oranında bir gelişim gösterir. Maxima 14 Kiraz anacı hassas yapılı bir anaç olduğundan dolayı budaması ve bakımına özen gösterilmesi gereken bir çeşittir. Klasik anaç çeşitlerine göre Maxima 14 Kiraz Anacı üzerine aşılı olan çeşidi 3 yıl daha erken meyve vermektedir.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82