x

 DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN DİKKATİNE !
Covid-19 korunma tedbirleri ve kargo firmalarındaki KOTALI mal alım sebebi nedeniyle 15 güne varan geçikmeler yaşanmaktadır. 
Lütfen geciklemeleri göz önünde bulundurarak sipariş veriniz. Gecikmelerden dolayı özür dileriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. 
SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ..

BADEM BAHÇESİ KURULUMU

18 Temmuz 2020
BADEM BAHÇESİ KURULUMU

Badem çabuk gelişen bir meyve türü olduğu için sık dikimden kaçınılmalıdır. Bahçeler de kare dikim tercih edilmelidir. Meyilli arazi de ise çapraz diki yapılmalıdır. Kışları soğuk geçmeyen bölgelerde fidan dikimi Ocak ayında yapılır. Soğuk bölgeler de ise Mart ayını beklenir. Fidan çukurları 70-80 cm derinlik ve genişlikte olmalıdır. Dikilen aşılı fidanların aşı yerlerinin toprak içinde kalmamasına özen gösterilmelidir. Badem çiçekleri kendine uyuşmazdır. Bu nedenle tozlayıcı başka bir çeşit olmadan bahçe kurulması halinde hiç ürün alınmaz veya çok az ürün alınabilir. Dikilen çeşit birlikte 8-10 ağaca bir adet o çeşidi tozlayabilen çeşidin dikilmesi gereklidir. Meyvesi sert kabuklu meyveler grubuna girer. Olgunlaşmış ve kurutulmuş bademler de yeşil kabuk kuruyarak kendiliğinden sert kabuktan ayrılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.