Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Chandler Ceviz Fidanı (Açık Köklü)

Bu kategoride Chandler Ceviz Fidanı (Açık Köklü) Fiyatını öğrenebilir, Chandler Ceviz Fidanı (Açık Köklü) hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve online sipariş verebilirsiniz.
%21
İndirim
149.99 TL
En geç 22 TEMMUZ 2024 Pazartesi günü kargoda
Kargo
Benzer Ürünler

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri

Amerika Birleşik Devletleri kökenli olan Chandler ceviz çeşidi ülkemizde en çok tercih edilen ceviz çeşididir. Ağacın yan dallarında meyve verme oranı %90’dır. Chandler ceviz çeşidi geç olgunlaşan ve hastalıklara karşı dayanıklıdır. Chandler California da en çok yetiştirilen ceviz çeşididir. Deniz seviyesinden yüksekliği 0-1200 metre arası olan yerlerde dikime uygundur.

Chandler cevizi meyve eti beyaz, iç verimi yüksektir ve içleri bütün çıkar. Meyve boyu 40-45 mm, kabuk ağırlığı 13-14 gr ve iç randımanı %50 civarındadır. Chandler ceviz çeşidi yerli ceviz çeşitlerine göre yaklaşık 15 gün geç çiçek açar.

Chandler ceviz çeşidi hasat zamanı 25 Eylül ile 10 Ekim arasındadır. Tozlayıcı çeşit olarak genellikle Fernor ve Franquette çeşitleri kullanılır.

 

Chandler Ceviz Fidanı Fiziksel Özellikleri

Fidan Yaşı: Chandler ceviz fidanları 2 yaşındadır.

Fidan Boyu: Chandler ceviz fidanları 75cm ile 2,5 metre boy aralığındadır.

Sertifika: Chandler ceviz fidanları mavi sertifikalıdır.

Hasat Dönemi: Chandler ceviz çeşidinin hasat dönemi 25 Eylül ile 10 Ekim arasındadır.

Çiçeklenme Dönemi: Chandler ceviz çeşidi yerli çeşitlere göre 10 ile 15 gün geç çiçek açar.

Ağaç Gelişimi: Chandler ceviz ağacı yerel çeşitlere göre kuvvetli bir ağaçtır.

Verimlilik Chandler ticari anlamda bilinen en verimli ceviz çeşididir.

Ağaç Yapısı: Chandler ceviz ağacı yarı dik taç şeklinde gelişir.

Kendine Verimlilik: Chandler ceviz çeşidi kendine verimli değildir, tozlayıcı olarak Fernette ve Franquette çeşitleri kullanılır.

Dikim Mesafesi Türkiye’de kurulan chandler ceviz bahçeleri 7*4, 8*4, 7*5, 8*5 aralığındadır.

İlk Hasat Tarihi: Chandler ceviz ağacı 4 Yaş itibari ile verime yatar.

Chandler Cevizinin Meyve Özellikleri:

Kabuk Sertliği: Chandler ceviz çeşidi yarı sert kabuk yapısına sahiptir.

İç Randımanı: Chandler ceviz çeşidinin iç randımanı %52-55 oranındadır.

Meyve Ağırlığı: Chandler ceviz çeşidinin meyve ağırlığı 15gr civarındadır.

Meyve Yapısı: Chandler ceviz çeşidinin meyvesi oval yapıdadır.

Chandler Ceviz Fidanı Diğer Özellikleri

Bol verimi ile dikkat çeken chandler ceviz fidanı son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Azerbaycan ve Türkiye’de en fazla tercih edilen ceviz fidanlarının başında gelmektedir.

Ceviz bahçesi yatırımlarının yüksek getiri sağladığını gören çok sayıda çiftçi son yıllarda bakımı kolay verimi ve getirisi çok ürün arayışları içerisine girmeye başladı. Tarım verileri incelendiğinde ceviz ve badem fidanlarına talebin arttığı görülmektedir. Her çiftçi dikeceği üründen en fazla verimi almak ister ve bunun içinde doğru toprağa, doğru ürünün dikilmesi önemlidir. Eğer yatırımlarınızı ceviz bahçesi kurmak yönünde değerlendirmek istiyorsanız Amerika kökenli olan Chandler Ceviz fidanları 1400 metre rakıma kadar en iyi randımanı veren ceviz cinsleri arasında yer alıyor. Meyveleri orta ve iri büyüklükte olan chandler cevizinin kabukları ise incedir. Azerbeycan’da turk qozu olarak da adlandırılan chandler çeşidi, meyve kalitesi ve iç randımanı yüksek, uzun süre depolanma özelliğine sahip, dayanıklı ve verimli bir ceviz çeşididir.

Türkiye’nin en büyük fidan yetiştiricisi konumunda olan ve tüm fidanları sertifikalı olan fidanlik.com.tr firmasından alacağınız açık köklü chandler ceviz fidanlarını kış döneminde (ekim dönemlerinde) güvenle dikebilirsiniz. Chandler ceviz fidanlarımızın üzerinde dikildiği yıl itibarı ile 1-2 adet meyve görülebilmektedir. Bu meyvelerin fidan gelişimini olumsuz yönde etkileyeceği için ilk 3 yıl koparılmasını tavsiye ediyoruz. Chandler ceviz fidanlarımız diğer ceviz fidanlarına göre 15 ila 20 gün arasında geç çiçeklenmektedir. Geç çiçeklenme ise olumu olarak yansır ve cevizleri ilkbahar donlarına karşı korur. İyi bakılan ve 5-6 yaşlarına gelen chandler ceviz fidanlarından ortalama ağaç başına 25 kg kadar verim alınır. Ağacınızın yaşı arttıkça bu verim miktarı da oldukça artacaktır.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82