Fidanlık, Tüm Fidan Çeşitleri
menubar
Sepetim Giriş Yap
750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Chandler Ceviz Fidanı (Tüplü)

Bu kategoride Chandler Ceviz Fidanı (Tüplü) Fiyatını öğrenebilir, Chandler Ceviz Fidanı (Tüplü) hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilir ve online sipariş verebilirsiniz.
149.99 TL
Benzer Ürünler

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri

Chandler ceviz fidanı ülkemizde en çok tercih edilen ceviz çeşididir. Amerika Birleşik Devletleri kökenli bir ceviz türüdür. Ağacın yan dallarında meyve verme oranı %90’dır. Chandler ceviz fidanı geç olgunlaşır ve hastalıklara karşı oldukça dayanıklıdır. Chandler cevizi California da en çok yetiştirilen ceviz çeşididir. Deniz seviyesinden yüksekliği 0-1200 metre arası olan yerlerde dikime uygundur.

Chandler cevizinin meyve eti beyaz, iç verimi yüksektir ve içleri bütün çıkar. Meyve boyu 40-45 mm, kabuk ağırlığı 13-14 gr ve iç randımanı %50 civarındadır. Chandler ceviz fidanı yerli ceviz çeşitlerine göre yaklaşık 15 gün geç çiçek açar.

Chandler ceviz fidanının hasat zamanı 25 Eylül ile 10 Ekim arasındadır. Chandler ceviz fidanında tozlayıcı çeşit olarak genellikle Fernor ve Franquette çeşitleri kullanılır.

Chandler Ceviz Fidanının Fiziksel Özellikleri

Fidan Yaşı: Satışını yaptığımız Chandler ceviz fidanları 2 yaşındadır.

Fidan Boyu: Chandler ceviz fidanları 75cm ile 2,5 metre boy aralığındadır.

Kök Yapısı: Fidanlarımız tüplüdür. Chandler ceviz fidanını açık köklü ve tüplü (poşette) olarak satışa sunuyoruz.

Sertifika: Chandler ceviz fidanları mavi sertifikalıdır.

Hasat Dönemi: Chandler ceviz çeşidinin hasat dönemi 25 Eylül ile 10 Ekim arasındadır.

Çiçeklenme Dönemi: Chandler ceviz çeşidi yerli çeşitlere göre 10 ile 15 gün geç çiçek açar.

Ağaç Gelişimi: Chandler ceviz ağacı yerel çeşitlere göre kuvvetli bir ağaçtır.

Verimlilik: Chandler ticari anlamda bilinen en verimli ceviz çeşididir.

Ağaç Yapısı: Chandler ceviz ağacı yarı dik taç şeklinde gelişir.

Kendine Verimlilik: Chandler ceviz çeşidi kendine verimli değildir, tozlayıcı olarak Fernette ve Franquette çeşitleri kullanılır.

Dikim Mesafesi: Türkiye’de kurulan Chandler ceviz bahçeleri 7x4, 8x4, 7x5, 8x5 aralığındadır.

İlk Hasat Tarihi: Chandler ceviz ağacı 4 Yaş itibari ile verime yatar.

Chandler Cevizinin Meyve Özellikleri

Kabuk Sertliği: Chandler ceviz çeşidi yarı sert kabuk yapısına sahiptir.

İç Randımanı: Chandler ceviz çeşidinin iç randımanı %52-55 oranındadır.

Meyve Ağırlığı: Chandler ceviz çeşidinin meyve ağırlığı 15gr civarındadır.

Meyve Yapısı: Chandler ceviz çeşidinin meyvesi oval yapıdadır.

Türkiye’de yapılan araştırmalarda chandler ceviz fidanının 1400 metre rakıma kadar olan topraklarda yetiştirilebildiği tespit edilmiştir. Chandler ceviz Azerbaycan’da ve Türkiye’de hatta dünyanın bir çok bölgesinde en çok dikimi yapılan ceviz çeşidi olarak bilinir. Bunun en önemli nedeni ise veriminin yüksek olması ve hastalıklara karşı dayanıklı olmasıdır. Chandler fidanı yarı yayvan büyür; meyvesi bol ve lezzetlidir. Şekil bakımından ise az pürüzlü ve ovaldir. Kabuğundan kolay ayrılmasıyla bilinir. Sıcak iklimlerde dahi yaprak yanmasına karşı dayanıklılığı yüksektir. Chandler cevizi genellikle eylül ayında hasat edilmekte, hasat zamanı iklime göre değişiklik göstermektedir.

Fidanlik.com.tr  Muğla/Fethiye ve Manisa/Ahkisar bölgelerinde bulunan seraları ile ceviz, badem ve nektarin fidanları üretmekte ve bu üretimde Türkiye’nin en büyük fidan üreticileri arasında yer almaktadır. Üretilen tüm fidanlar sertifikalıdır. Fidanların hastalıklara karşı dayanıklı olması ve orjinallik tespiti bu sertifikalar ile devlet tarafında denetlenerek verilmektedir. Kendi üretimimiz olan chandler cevizleri açık köklü Yada tüplü şekilde yetiştirip satışa hazırlamaktayız.

whatsapp Tıkla İletişime Geç - +90 (542) 119 99 82