DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN DİKKATİNE !
Covid-19 korunma tedbirleri ve kargo firmalarındaki KOTALI mal alım sebebi nedeniyle 15 güne varan geçikmeler yaşanmaktadır. 
Lütfen geciklemeleri göz önünde bulundurarak sipariş veriniz. Gecikmelerden dolayı özür dileriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. 
SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ..

ZEYTİN FİDANI

02 Temmuz 2020
ZEYTİN FİDANI

Zeytin ağacı, yüzyıldan fazla zeytin üretebilen, uzun ömürlü, yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Bazı nadir durumlarda, zeytin ağaçlarının 1800 yaşlarında olmalarına rağmen dal ve sürgün geliştirdikleri tespit edilmiştir. Ağaç 5-20 m yüksekliğe ulaşır. Çoğu ağaçta olduğu gibi, ağacın yüksekliği, anacın ve çeşidin sağlıklı olmasına, toprak ve iklim koşullarına en uygun tarım yöntemlerine bağlıdır. Genç ağaçların gövdeleri pürüzsüzdür. Olgun ağaçların ise engebelidir. Zaman geçtikçe değişik boyutta yumrular oluşur. Zeytin ağaçlarının kök sistemi ömürlerinin üçüncü ile dördüncü yılına kadar dikey olarak gelişir. Ana kök sistemi, zeytin ağacının boynunda, toprak yüzeyinin hemen altında oluşan, başka bir kök sistemi ile ana kök değiştirilir. Kök sistem, geliştirme prosedürü toprağın yapısı tarafından belirlenir. Bazı durumlarda, zeytin ağaçlarının 12 m genişliğinde ve 6 m derinliğe ulaşan kök sistemi geliştirdiği bildirilmektedir. Zeytin ağacının rolü çok önemlidir. Sadece diğer ağaçlar için uygun olmayan topraklar da yetişmekle kalmaz, aynı zaman da toprağı erozyona karşı korumaya da yardımcı olur. Zeytin ağacının ürettiği en önemli iki ürün zeytinyağı ve sofralık zeytindir. Zeytin ezmesinin sanayi de kullanımı da önemlidir. Ekonomik öneme sahip olan diğer ürünleri ise yaprak, odun, çekirdeği.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.